سلامت

سلامت

گروه خوني AB منفي نادرترين گروه خوني بين ايرانيها

90 درصد از مردم، گروه خوني مثبت دارند و سازمان انتقال خون به تمامي گروه‌هاي خوني مثبت و منفي نياز دارد. گروه خوني O+ فراوان‌ترين گروه خوني در بين مردم است و 33 تا 34 درصد از مردم داراي اين گروه خوني هستند.وي افزود: همچنين 25 تا 26 درصد از مردم گروه خوني A+، حدود 24 درصد از مردم گروه خوني B+، حدود 7 تا 8 درصد از مردم گروه خوني AB+، حدود 3 تا 4 درصد داراي گروه خوني O منفي، حدود 2 تا 3 درصد A منفي و كمتر از يك درصد از آنها گروه خوني AB منفي دارند.

 

حاجي بيگي از گروه خوني AB منفي به عنوان نادرترين گروه خوني در بين مردم ياد كرد و گفت: مردم حتما بايد گروه خوني خود را بدانند و در برخي موارد كه عنوان مي‌شود خون كمياب مي‌شود، هيچ فردي مقصر نيست؛ زيرا برخي از گروه‌هاي خوني كمياب و نادر هستند و در استان تهران ممكن است بين يكهزار نفر اهداكننده خون، 2 تا 3 نفر داراي گروه خوني AB منفي باشند.سخنگوي سازمان انتقال خون ايران گفت: در سال‌هاي گذشته همزمان با ماه مبارك رمضان، مراكز اهداي خون با كاهش مراجعه مردم روبرو مي‌شد و از طرفي چند سالي بود كه فاصله بين افطار تا سحر كوتاه بود، اما امسال مراكز انتقال خون سراسر كشور با ذخيره خوني بسيار خوبي وارد ماه مبارك رمضان شدند.

 

اين گروه خوني شايد بيش از هزار سال نيست كه پيدا شده است و فقط ۲ الي ۵ درصد از جمعيت كل جهان داراي اين گروه خوني مي باشند. گروه خوني AB با طبع صفرا در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آتش مي باشد. شناخت آنها كمي دشوار است، زيرا خصوصيات اخلاقي آنها تلفيقي از ساير گروههاي خوني است. به اين گروه، گروه دريافت كننده عمومي هم مي گويند، زيرا مي تواند از هر 3 گروه خوني خون دريافت كند، اما فقط مي تواند به گروه خوني خود خون اهدا كند. بدن دارندگان گروه خوني AB با جهان مدرن بسيار سازگار است. از خواص اين گروه همراه شدن خواص گروه خوني A و گروه خوني B با هم است. از آنجايي كه اين گروه خوني جنبه هايي از گروه خوني A و گروه خوني B را دارد، داراي حساسيتهاي گروه خوني A و تواناييهاي سازماني گروه خوني B هستند. .

 


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۳:۳۳ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

بهترين رژيم غذايي براي گروه خوني شما چيست؟

آيا مي دانيد كه چه نوع غذاها و خوردني هايي متناسب با نوع گروه خوني شما هستند و با توجه به گروه خوني خودتان چه غذاهايي بايد بخوريد و يا از مصرف چه خوردني هايي بايد پرهيز كنيد؟متخصصان تغذيه در پاسخ به اين سوال مي گويند؛ هر گروه خوني در زمان متفاوتي از تاريخ تكامل بشري، شكل گرفته است و بنابراين ما بايد رژيم هاي غذايي خود را مطابق با رژيم غذايي اجدادمان در زمان تكامل گروه خوني مشابه در بدن آن ها هماهنگ كنيم.آن ها تاكيد دارند: اگر غذاهايي را بخوريد كه متناسب و سازگار با گروه خوني خودتان هستند، مي توانيد به راحتي آن ها را هضم كنيد، وزنتان كاهش يابد و سلامت و شادي بيشتري را تجربه كنيد.

 

افرادي كه گروه خوني آن ها «O» است، در واقع قديمي ترين گروه خوني را به لحاظ سابقه تكامل بشري دارند و بنابراين با اين گروه خوني اگر از رژيم غذايي يك شكارچي مثل اجداد انسان در آن زمان پيروي كند، احساس بهتري خواهد داشت.اين افراد تمايل دارند كه سطح زيادي از انرژي را دريافت كنند و بسيار سازمان يافته هستند.

براي افراد با گروه خوني «O» توصيه مي شود كه رژيم غذايي حاوي پروتئين زيادي باشند و اگر اين گروه فقط سبزي خوار باشند، دائم احساس گرسنگي مي كنند و در نتيجه به خوردن تنقلات روي مي آورند كه در نتيجه با مشكلاتي در ميزان قند خون و متابوليسم مواجه خواهند شد. اين افراد مي توانند آزادانه گوشت لخم و ماهي مصرف كنند، اما از خوردن زياد لبنيات يا كربوهيدارت ها بايد خودداري كنند.

 

در مورد گروه خوني «B» نيز، هيچ گروه خوني ديگري به اندازه «B» مظهر ميانه روي نيست. اين گروه خوني در زماني تكامل يافته كه انسان ها بيشتر سفر مي كردند و بنابراين گوشت، سبزيجات و غلات به شيوه اي متعادل تر مصرف مي شده اند.اگر گروه خوني شما «B» است، بايد بدانيد كه به طور كلي طبعي قوي تر و سالم تر داريد و بسيار واقع بين و عمل گرا هستيد.براي افرادي كه گروه خوني «B» دارند، رژيم غذايي تركيبي از رژيم گروه خوني «A» و «O» است.يعني از هر چيزي مي توانند كمي بخورند و اين گروه به طور كلي خوش شانس تر هستند، چون راحت تر مي توانند وزن از دست بدهند.

 

گروه خوني «B» مي توانند به راحتي گوشت، ماهي، قهوه، سبزيجات و غلات عاري از گندم استفاده كنند و از خوردن غذاهاي فرآوري شده بايد خودداري كنند.اين افراد بهتر است تمرينات ورزشي ملايمي را انجام دهند كه هم از جسم و هم از مغزشان استفاده كنند و اما در مورد گروه خوني «A» بايد گفت كه اين گروه خوني كمي ديرتر از گروه خوني «O» تكامل يافته است، يعني زماني كه بشر به جاي شكار، كشاورزي مي كرده است.بنابراين افراد با گروه خوني «A»، پروتئين كمتر، اما غلات بيشتر احتياج دارند. گروه خوني «A» اغلب خلاقيت بالايي دارند و در عين حال كه بسيار حساس هستند، مي توانند حلال مشكلات خوبي هم باشند. اين اشخاص بايد گوشت كمتر، اما سبزيجات بيشتر بخورند.آن ها در مصرف مغز خشكبار، دانه ها، غلات، پاستا، ميوه و سبزيجات كاملا آزاد هستند، اما در خوردن لبنيات به ويژه اگر آلرژي دارند و نيز از مصرف زياد گوشت، بايد پرهيز كنند.

 

افراد با گروه خوني «A» نسبت به «O» به فعاليت و تحرك كمتري نياز دارند و براي آن ها فقط 30 دقيقه نرمش آرام در روز مثل يوگا، تاي چي يا پياده روي در فضاي آزاد، بسيار مناسب است و بالاخره گروه خوني «AB» كه تركيبي از گروه «A» و گروه «B» است و افراد با گروه خوني «AB» مي توانند تركيبي از رژيم غذايي هر دو گروه را داشته باشند.اين افراد داراي خلاقيت هستند و مغز خوبي براي تجارت و كنار آمدن و سازگاري با مردم دارند. اين گروه بايد از خوردن زياد گوشت پرهيز كنند و هميشه در رژيم غذايي خود سبزيجات را بگنجانند.بهترين خوردني ها براي گروه خوني «AB» ماهي، سبزيجات، كربوهيدارت ها و غلات است، اما گوشت زيادي براي اين گروه مفيد نيست و بايد از آن پرهيز كنند.از نظر فعاليت بدني به اين گروه توصيه مي شود كه تركيبي از فعاليت هاي آرام مثل يوگا و نيز جلساتي از تمرينات اندكي پرتحرك تر مثل پرش سبك را داشته باشند.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۰:۳۶ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

ارتباط مصرف سويا با گروه خوني

مصرف لوبيا سويا و كليه فراورده هاي سويا براي گروه خوني B توصيه نمي شودخواص سويا براي گروه خوني O: افراد دارنده گروه خوني O مي بايست مصرف لبنيات خود را محدود نمايند زيرا سيستم گوارشي آنان قادر به هضم آسان اين دسته از خوراكي ها نيست به همين منظور توصيه مي شود از شير سويا و پنير سويا استفاده نمايند.

گروه خوني A و خواص سويا: لوبيا سويا منبع غني پروتئين براي دارندگان گروه خوني A است و به دليل لكتين موجود در لوبيا قرمز كه عامل چاقي در اين گروه خوني است مصرف سويا توصيه مي شود.

 

مضرات و خواص سويا براي گروه خوني B: مصرف لوبيا سويا و كليه فراورده هاي سويا براي گروه خوني B توصيه نمي شود و گروه خوني AB مي تواند در رژيم غذايي خود جو دوسر و سويا را جايگزين گندم و ذرت نمايد.تاثير خواص سويا براي گروه هاي خوني A و AB: در كل سويا و فراورده هاي آن براي دارندگان گروه هاي خوني A و AB بسيار سودمند است.سويا مي تواند در حفظ سلامت قلب، استخوان ها، غده پروستات و سيستم ايمني بدن نقش مهمي را ايفا كند

 

افراد دارنده گروه خوني O مي بايست مصرف لبنيات خود را محدود نمايند زيرا سيستم گوارشي آنان قادر به هضم آسان اين دسته از خوراكي ها نيست به همين منظور توصيه مي شود از شير سويا و پنير سويا استفاده نمايند. لوبيا سويا منبع غني پروتئين براي دارندگان گروه خوني A است و به دليل لكتين موجود در لوبيا قرمز كه عامل چاقي در اين گروه خوني است مصرف سويا توصيه مي شود. مصرف لوبيا سويا و كليه فراورده هاي سويا براي گروه خوني B توصيه نمي شود و گروه خوني AB مي تواند در رژيم غذايي خود جو دوسر و سويا را جايگزين گندم و ذرت نمايد.در كل سويا و فراورده هاي آن براي دارندگان گروه هاي خوني A و AB بسيار سودمند است.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۰:۱۰ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

شناسايي دو گروه خوني جديد پس از يك دهه!

در كنار گروه خوني A، B، AB يا O مثبت و منفي، اكنون دانشمندان دانشگاه ورمونت موفق به شناسايي دو گروه خوني جديد شده اند كه مي تواند جان هزاران انسان را نجات بخشد. به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، شناسايي دو گروه خوني «لنگريس (Langereis)» و «جونيور(Junior)» از مزيت هاي پزشكي بزرگي در حوزه هاي انتقال خون و پيوند اندام و همچنين رشد جنين و مبارزه با سرطان برخوردار خواهد بود.برايان باليف، زيست شناس دانشگاه ورمونت سرپرست اين پژوهش كه معماي دو گروه خوني جديد را بر عهده دارد، اظهار كرد: به نظر مي رسد كه بيش از ۵۰ هزار ژاپني از گروه خوني «جونيور» منفي برخوردار بوده و ممكن است با مشكلات انتقال خون يا ناسازگاري مادر و جنين روبه رو باشند.در نسخه ماه فوريه ماه نيچر جنتيكس، اين محققان به گزارش كشف خود از دو پروتئين بر روي سلولهاي قرمز خون پرداخته اند كه مسؤوليت اين گروههاي خوني نادر را بر عهده دارند.

 

پروفسور باليف موفق به شناسايي دو مولكول به عنوان پروتئين هاي ويژه انتقال با نامهاي ABCB۶ و ABCG۲ شده است.به گفته وي تا پيش از اين تنها ۳۰ پروتئين به عنوان مسؤول يك گروه خوني اوليه شناسايي شده بودند كه اكنون اين ميزان به ۳۲ رسيده است.كشف اين دو گروه خوني جديد از آن جايي از اهميت بيشتري برخوردار مي شود كه آخرين گروه هاي خوني كشف شده متعلق به بيش از يك دهه پيش بوده اند.هر دو پروتئين جديد همچنين با مقاومت در برابر داروي ضد سرطان مرتبط هستند؛ از اين رو اين نتايج ممكن است از كاربردهاي جديدتري براي درمانهاي پيشرفته سرطانها مانند سرطان پستان برخوردار باشند.باليف در يك تلاش بين المللي با كمك دانشمندان ژاپني به بررسي پروتئين هايي كه توسط همتايان فرانسوي خود در موسسه ملي انتقال خون فرانسه پالايش شده بودند، پرداخت.

 

اين موسسه انتقال خون، تا كنون ۲۸ گروه خوني ديگر را در كنار گروه هاي خوني معمول A، B، AB و O به رسميت شناخته است. اين گروه ها از اسامي جالبي مانند ديگو، دافي و لوتري برخوردار بوده و اكنون لنگريس و جونيور نيز به آنها اضافه شده اند.اگرچه آنتيگون هاي اين دو گروه خوني جديد در دهه هاي پيش در زنان باردار مبتلا به مشكل وضع حمل كودكان داراي گروه هاي خوني ناسازگار شناسايي شده بودند، اما اساس ژنتيكي اين آنتي ژنها تاكنون ناشناخته باقي مانده بود.در نتيجه احتمالا افراد زيادي با گروه خوني هاي لنگريس يا جونيور مثبت و منفي وجود دارند كه خود از آن بي خبر هستند و تفاوت ميان مرگ و زندگي اكنون مي تواند با يك آزمايش ساده مشخص شود


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۸:۳۶ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

گروه خوني خود را بدانيد شايد جزو نادرها باشيد

لزوم آگاهي از گروه خوني خود هنگامي دوچندان ضرورت مي يابد كه فرد بيمار داراي خون نادر باشد در اين صورت به خاطر كمياب بودن آن، ممكن است با مشكلات زيادي هنگام درمان و معالجه روبه رو شود.پزشكان معتقدند شناسايي گروه هاي نادر خوني پيش از بروز مشكل مي تواند جان بيمار را از مشكلات احتمالي در مواقع بحراني نجات دهد.براي آگاهي از گروه خوني خود كافي است به يكي از پايگاه هاي انتقال خون مراجعه كنيد تا پس از اهداي مقداري خون، از گروه خوني خود آگاه شويد.

 

گروه خوني شماري از افراد با مليت هاي مختلف در دنيا، به گروه خوني نادر مشهور است. اين افراد فقط مي توانند خون خود را در اختيار فرد مشابه خود قرار دهند و نمي توانند خونشان را به گروه هاي خوني شناخته شده اهدا كنند.هرچند در ايران شمار افرادي كه گروه خوني نادر دارند درصدشان بسيار اندك است، اما بايد بدانند كه در صورت نياز به خون، تنها مي توانند از گروه خوني خود استفاده كنند.

 

در حقيقت خون فردي نادر است كه مشابه گروه خوني  وي در جمعيت هزار نفري، فقط در يك نفر وجود داشته باشد. خون خيلي نادر نيز متعلق به فردي است كه در يك جمعيت ۱۰ هزار نفري تنها يك نفر مشابه خونش داشته باشد. خون هاي نادر پس از پردازش منجمد شده و براي استفاده هاي ضروري به مدت ۱۰ سال در فريزرها ذخيره مي شود.در حال حاضر شمار افراد با خون هاي نادر در سازمان انتقال خون ايران، بيش از يكصد نفر است. شناسايي زنان داراي گروه خوني نادر هنگام بارداري يا زايمان امكان پذير خواهد بود كه اين امر مي تواند تبعاتي به دنبال داشته باشد، بنابر اين لازم است كه افراد زودتر از گروه هاي خوني خودآگاه شوند.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۸:۰۶ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

گروه خوني زنان در بارداري‌شان موثر است

به زنان داراي گروه خوني o  توصيه شود زودتر به فكر بچه دار شدن باشند، اما كارشناسان مي گويند قبل از رسيدن قاطعانه به چنين نتيجه اي، به تحقيقات بيشتري نياز است.تحقيقات جديد نشان داد زنان داراي گروه خوني o با بالا رفتن سن داراي مشكلات بيشتري در باروري مي شوند.اين نخستين تحقيقي است كه نشان مي دهد گروه خوني زنان مي تواند بر شانس بارداري آن ها تأثيرگذار باشد.محققان با تحقيق بر روي گروهي از زناني كه براي باروري تحت درمان بودند به اين نتيجه رسيدند كه زنان داراي گروه خوني o از نظر كمي و كيفي با تخمك هاي ضعيف تري روبرو هستند.در مقابل زنان داراي گروه خوني a از نظر كمي و كيفي تخمك هاي بهتري را دارا بوده اند.

 

اين يافته ها مي تواند منجر به اين شود كه به زنان داراي گروه خوني o  توصيه شود زودتر به فكر بچه دار شدن باشند، اما كارشناسان مي گويند قبل از رسيدن قاطعانه به چنين نتيجه اي، به تحقيقات بيشتري نياز است.گروه هاي خوني o و a دو گروه خوني رايج در ميان مردم بريتانيا است كه حدود 44 درصد مردم داراي گروه خوني o و حدود 42 درصد داراي گروه خوني  a هستند.دكتر ادوارد نجات از دانشكده آلبرت انيشيتن دانشگاه پزشكي نيويورك مي گويد اين تحقيقات بر روي زناني انجام شده كه در برنامه هاي دانشگاه ييل تحت درمان باروري قرار گرفته بودند.افراد داراي گروه خوني a داراي آنتي ژن a هستند، پروتئيني در ديواره سلول كه در افراد داراي گروه خوني o وجود ندارد.

 

 

در صورتي كه گروه خوني مادر منفي ، گروه خوني مثبت و گروه خوني فرزند اول نيز مثبت باشد ، مادر نسبت به آنتي ژن Rh حساس شده است. در اين شرايط با استفاده از آمنيوسنتز ابتدا تلاش مي شود گروه خون جنين را مشخص كنيم. اگر گروه خون جنين در بارداري دوم منفي باشد ، جاي هيچ گونه نگراني نيست. اما اگر گروه خون جنين مثبت باشد ، سطح آنتي بادي هاي بدن مادر به طور مداوم در طول بارداري پايش مي شود. چنانچه افزايش چشمگيري در ميزان آنتي بادي هاي خون مادر رخ داد ، با استفاده از سونوگرافي جنين را تحت نظر قرار مي دهيم.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۲:۰۰ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

آنچه درباره گروه خوني تان نمي دانستيد

انسان‌ها از بسياري جهات با هم تفاوت دارند. اين تفاوت در گروه خوني  آنها نيز وجود دارد. فردي كه گروه خوني A مثبت دارد، نمي‌تواند از فردي با گروه خوني B منفي خون بگيرد زيرا در اين صورت بدنش به شدت واكنش نشان مي‌دهد. در مورد موادغذايي نيز همين مساله صادق است، يعني برخي موادغذايي كه بدن بعضي افراد به خوبي مي‌پذيرد با دستگاه گوارش برخي ديگر از افراد سازگار نيست. البته در اينكه دستگاه گوارش مي‌تواند خود را سازگار كند، شكي نيست اما اگر بدانيد چه موادغذايي‌اي با بدن شما سازگارتر هستند، نيازي نيست بي‌دليل دستگاه گوارشتان را خسته كنيد.گروه خوني O، قديمي‌ترين و رايج‌ترين گروه خوني است كه از 50 هزار سال پيش تاكنون در رگ‌هاي انسان‌ها جريان داشته است. بررسي‌ها نشان داده‌اند گروه خوني انسان‌هاي اوليهO بوده و با توجه به اينكه آنها بيشتر گوشتخوار بوده‌اند، پس بدنشان با اين ماده غذايي سازگار شده است. معده افرادي كه گروه خوني O دارند اسيد و تمام آنزيم‌هاي لازم براي هضم پروتئين‌هاي حيواني را به اندازه كافي توليد مي‌كند. از سوي ديگر، گروه خوني O دهنده جهاني است اما فقط از گروه O مي‌تواند خون دريافت كند. از ديگر مزيت‌هاي اين گروه خوني، سيستم ايمني قوي و متابوليسم خوب است.جالب است بدانيد سيستم ايمني خوب و قوي‌ اين گروه، باعث مي‌شود بيشتر به بيماري‌هاي خودايمني مبتلا شوند و ميزان ابتلا به آلرژي نيز به همين علت در آنها بالاتر است. 

 

دستگاه گوارش دارندگان گروه خوني O به راحتي با غذاهاي جديد سازگار نمي‌شود و جز پروتئين با ساير گروه‌هاي غذايي مشكل دارد. اگرچه اين عدم تحمل را نمي‌توان مسوول بروز مشكلات موثري در اين افراد دانست، ولي ظاهرا در مقابل زخم‌هاي معده و اثني‌عشر حساسيت بيشتري دارند.از آنجا كه دستگاه گوارش افراد داراي اين گروه خوني با مصرف پروتئين مشكلي ندارد، ميزان چربي دريافتي‌شان بالاست و به همين علت خطر ابتلا به گرفتگي شرايين و ناراحتي‌هاي قلبي – عروقي در آنها افزايش مي‌يابد. به كساني كه گروه خوني‌شان O است، توصيه مي‌شود ميزان مصرف پروتئين‌هاي حيواني را كاهش دهند و سعي كنند سبزي را وارد برنامه غذايي‌شان كنند، در ضمن مراقب مصرف غلات، كلم و سبزي‌هاي خشك باشند زيرا بدن آنها در هضم گلوتن كمي دچار مشكل است. اين گروه خوني از حدود 20 هزار سال پيش يعني از زماني كه كشاورزي رونق گرفت، پديدار شد. كشاورزان زندگي خود را از طريق شكار، دامپروري و زراعت مي‌گذراندند و گروهي زندگي مي‌كردند و فعاليت فيزيكي آنها به نسبت كمتر از پيشينيان خود بود. زندگي جديد، اين مردم را با غذاهاي گياهي سازگار كرد و از آنجا كه زندگي‌ها گروهي‌تر و بيماري‌ها همه‌گير شدند، سيستم ايمني آنها نيز قوي‌تر شد.

 

برعكس سيستم ايمني، دستگاه گوارش دارندگان گروه خوني A به دليل مصرف بيشتر گياهان ضعيف‌تر است و در هضم پروتئين‌هاي حيواني دچار مشكل مي‌شود. به نظر مي‌رسد اين افراد در ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ از ساير گروه‌هاي خوني مستعدتر باشند. بيشتر افرادي كه گروه خوني A دارند، گياهخوارند زيرا در هضم گوشت و شير مشكل دارند. توصيه ما به اين افراد مصرف كمتر گوشت و شير و در عوض مصرف بيشتر سبزي‌ و غلات است.تقريبا 10 هزار سال است كه اين گروه خوني به وجود آمده و دليل آن هم به مهاجرت انسان‌ها در پي تغييرات آب‌وهوايي برمي‌گردد. آمار نشان مي‌دهد اين گروه خوني بيشتر در اروپاي شرقي و ميان جوامع يهودي شايع است. ميزان سازگاري افراد داراي اين گروه خوني با هر نوع آب‌وهوا بسيار بالاست و به‌طور كلي از سيستم ايمني، عصبي و فيزيكي خوبي برخوردارند.دارندگان اين گروه خوني نيز همانند گروه خوني O، بيشتر در معرض ابتلا به بيماري‌هاي خودايمني‌اند و در برابر بيماري‌هاي ويروسي بسيار ضعيف هستند. علاوه بر اين، افراد دارنده گروه خوني B، با احتمال بيشتري به عفونت‌هاي باكتريايي نظير استرپتوكوك پنومونيه و اشرشياكولي مبتلا مي‌شوند. دستگاه گوارش آنها تقريبا با هر ماده غذايي سازگار است و به‌راحتي مي‌توانند لبنيات بخورند.تعداد دارندگان اين گروه خوني چندان زياد نيست. 

 

تقريبا هزار سال است كه اين گروه خوني  به وجود آمده و مي‌توان گفت تركيبي از 3 گروه خوني است. گروه خوني AB مي‌تواند از هر 3 گروه دريافت داشته باشد اما فقط مي‌تواند به گروه خوني خود خون اهدا ‌كند. بدن دارندگان گروه خوني AB با جهان مدرن بسيار سازگار است. دستگاه گوارش آنها به نسبت ضعيف‌تر از دارندگان گروه خوني O است و به‌راحتي نمي‌توانند پروتئين‌هاي حيواني را هضم كنند زيرا مقدار اسيد معده آنها كاهش يافته و به قدر نياز آنزيم ترشح نمي‌كنند. با اين حال، ميزان مصرف گوشت قرمز و موادغذايي مدرن مانند انواع فست‌فود در آنها بالاست. سيستم ايمني آنها نيز تا حدي ضعيف عمل مي‌كند و به همين علت در برابر باكتري‌ها و آلرژن‌ها به‌راحتي از پا درمي‌آيند.ويژگي‌هاي جسمي‌اي كه براي دارندگان گروه‌هاي خوني ذكر شد، عموميت ندارد. درست است كه گفته مي‌شود دارندگان گروه خوني B مي‌توانند شير را به خوبي هضم كنند اما اين دليل نمي‌شود اگر فردي با گروه خوني B به شير آلرژي دارد، خود را مجبور به مصرف آن كند. در ضمن، اگر گروه خوني شما O است و به‌راحتي مي‌توانيد پروتئين حيواني مصرف كنيد، قرار نيست در مصرف گوشت قرمز زياده‌روي كنيد. فراموش نكنيد كه تعادل هميشه حرف اول را مي‌زند.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۱:۲۱ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

كدام گروه خوني در معرض كدام بيماري هست ؟

براي گروه خوني نتايج تحقيقات متعدد انجام شده طي ساليان متمادي نشان مي دهد بين گروه هاي خوني و بعضي از امراض رابطه وجود دارد. بيشتر ما از گروه خوني مان مطلع هستيم...اين يادداشت، پاسخي است به اين پرسش كه دارندگان هر گروه خوني بيشتر مستعد ابتلا به چه بيماري هايي هستند؟ روي سطح خارجي غشاي گلبول هاي قرمز ماده اي پروتئيني به نام آنتي ژن AB و A و B ديده مي شود كه در هفته ششم زندگي داخل جنيني پديد مي آيد و به تدريج غلظت آن زياد مي شود و در زمان تولد به ۴/۱ ميزان آن در بلوغ مي رسد. اين دو آنتي ژن (A و B) را مي توان در ترشحات بزاق، خلط و به مقدار كمتر در ترشح اشك و ادرار يافت. دانشمندان مي گويند اين آنتي ژن ها ممكن است شرايط را براي ابتلاي شخص به بعضي از بيماري ها مهيا كنند زيرا آنتي ژن هاي مختلف در مقابل بعضي بيماري ها مقاومند و در برابر برخي ديگر ضعيف عمل مي كنند.

 

گروه خوني  A  دارندگان گروه خوني A بيشتر در معرض ابتلا به سنگ هاي كيسه صفراوي، كوليت، پركاري تيروييد، سرطان معده، لوزالمعده، كيسه صفرا و مجاري آن، سرطان هاي هيپوفارنكس، تيروييد، ريه، آندومتر و تخمدان هستند. نوعي كم خوني به نام «پرنيسوز» هم در اين گروه خوني بيشتر شايع است. تومورهاي غدد بزاقي، انواع سرطان هاي لب، زبان، گونه و لثه هم در اين گروه بيشتر ديده مي شود. گروه خوني O اين گروه خوني معايبي هم دارد؛ از مزاياي آن كاهش ۱۴ درصدي ابتلا به سرطان سلول هاي فلس دار پوست و كاهش ۴ درصدي سرطان سلول هاي قاعده اي پوست است. دارندگان گروه خوني O كمتر به سرطان لوزالمعده مبتلا مي شوند و آنتي ژن O اثر حفاظتي روي سلول هاي سرطاني غده تيروييد هم دارد، اما از معايب آن ابتلا به سرطان هاي ملانوم بدخيم و زخم اثني عشر است. ضمنا افراد داراي گروه خوني O به نوعي از سرطان مثانه مبتلا مي شوند كه بسيار تهاجمي است و مرگ و مير بالايي دارد. 

 

در اينجا نقش آنتي ژنA و AB در گروه خوني  را در حفاظت از اين نوع سرطان (مثانه) نبايد از نظر دور داشت.گروه خوني B افرادي كه آنتي ژنB دارند، بيشتر به سرطان هاي لوزالمعده، كيسه صفرا، تخمدان و التهاب لثه مبتلا مي شوند.گروه خوني AB اين گروه هاي خوني، در مثبت شدن سطح بالاي سرمي باكتري اي به نام هيلكوباكترپيلوري تاثيرگذار است و اين باكتري باعث التهاب دستگاه گوارش (معده، و اثني عشر) مي شود و در نهايت باعث زخم در آن خواهد شد. بيشترين مبتلايان به سرطان خون هم افراد با گروه خوني B و كمترين آنها صاحبان گروه خوني A هستند.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۶:۴۶ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

وضعيت سلامتي با گروه خوني

اين يك واقعيت شناخته شده است كه گروه خوني O مثبت متداول‌ترين و AB منفي نادرترين شكل گروه خوني مي‌باشند. در اين مقاله برخي از حقايق مهم در مورد گروه خوني O مثبت ارائه شده است.نوع خون كه همچنين به عنوان گروه خوني شناخته مي‌شود، هر چند منحصر به فرد نيست، اما از فردي به فرد ديگر تفاوت مي‌كند. به منظور يك انتقال بي‌خطر، لازم است گروه‌هاي خوني به طريقي خاص با يكديگر تطابق داشته باشند. عموماً چهار گروه خوني اصلي تحت عناوين A، B، AB، و O وجود دارد. اين گروه‌هاي خوني با توجه به وجود يا عدوم وجود دو آنتي‌ژن A و B در سطح سلولهاي قرمز خون (گلبولهاي قرمز خون RBCs) تعيين مي‌شوند.انواع گروه خوني با توجه به سيستم شناخته شده‌اي تحت عنوان سيستم گروه خوني ABO، تقسيم‌بندي مي‌شوند. 

 

اين گروه خوني فراتر از آن با توجه به عامل Rh (عامل رزوس) تقسيم مي‌شوند. عامل Rh وجود يا عدم وجود آنتي ژن D در سلول‌هاي قرمز خون است. گروه‌هاي خوني A منفي، B منفي، AB منفي، و O منفي، گروه‌هايي هستند كه در سلولهاي قرمز هيچ گونه آنتي‌ژني ندارند. انواع مثبت آن البته داراي آنتي‌ژنهايي در خود هستند. اين سيستم ABO، كه در اوايل قرن 20ام پايه‌گذاري شد، داراي جايگاه بين المللي بوده، و با انجمن بين المللي انتقال خون وابستگي دراز مدتي دارد.حقيقتي حيرت انگيز از گروه خوني «O» اين است كه در حدود 38% جمعيت ايالات متحده داراي گروه خوني O مثبت مي‌باشند. اين درصد در ميان اسپانيايي‌ها و آمريكايي‌ آفريقايي‌ تبارها بيشتر مي‌باشد.انتقال خونافراد با گروه خوني O مثبت مي‌توانند تنها از اعضاي گروه O مثبت خون دريافت كنند. اعتقاد بر اين بود كه گروه خوني O منفي با اين گروه خوني سازگار است، با اين حال اين حقيقت كاملاً مورد بحث و منازعه قرار دارد. افراد داراي گروه خوني O منفي مي‌توانند تنها از كساني خون دريافت كنند كه داراي گروه خوني O منفي مي‌باشند. تنها 7% از مردم ايالات متحده داراي گروه خوني O منفي مي‌باشند.

 

اهداء خونيك اهداكننده با گروه خوني O + مي‌تواند به هر گروه خوني مثبت، يعنيO + ، A +، B +، و AB + خون اهداء نمايد. از اين رو، افراد با گروه خوني O به عنوان اهداء كنندگان جهاني شناخته مي‌شوند. گروه خوني O مثبت عمومي‌‌ترين نوع گروه خوني و به احتمال زياد انتقال دهنده مي‌باشد. با اين حال، افرادي با گروه خوني O منفي مي‌توانند به هر كسي (هم گروه خوني مثبت و همچنين گروه خوني منفي) خون اهداء كنند. در نتيجه فردي با گروه خوني O منفي به عنوان اهدا كننده جهاني سلول‌هاي قرمز در نظر گرفته مي‌شود.در موارد اضطراري، به دليل مشخص نبودن نوع خون بيمار، خون O منفي به او داده مي‌شود. اين گروه خوني همچنين براي نوزاداني كه به خون نياز دارند، لازم مي‌باشد.در صورت بروز شرايط اضطراري، افراد O + مي‌توانند پلاسما را از هر گروه خوني ديگري دريافت كنند. افراد با گروه خوني O داراي هم آنتي ـ A (anti-A) و هم آنتي ـ B (anti-B) بوده بنابراين پلاسما گروه O تنها مي‌تواند به بيماران گروه خوني O داده شود.

 

اعتقاد بر اين است افرادي كه به گروه خوني O تعلق دارند، داراي يك شخصيت پرخاشگر، سلطه جو و پر انرژي مي‌باشند. آنها بيشتر واقع گرا بوده و به جزئيات اهميت مي‌دهند، افرادي مسئول، قاطع، منظم، مرتب، مبتكر و واقع بين، منطقي، دقيق و قانونمند هستند. شخصيت گروه خوني O مثبت اغلب قوي، نوآور، عصباني با رفتاري مثبت و منفي، و همچنين بيش فعال و ويري توصيف مي‌شود.رژيم غذايي براي گروه خوني O مثبت بايستي بيشتر حاوي گوشت بر مبناي پروتئين (گوشت بدون چربي) باشد، با اين حال، نبايد با ورزش شديد همراه باشد. مواد غذايي كه مي‌توانند منجر به افزايش وزن شوند به عنوان مثال، حبوبات، لوبيا، و غيره بايستي در حد اعتدال مصرف شوند. مطالعات انجام شده در خصوص ويژگي‌هاي گروه خوني O نشان مي‌دهد كه افراد با گروه خوني O داراي معده‌ي اسيدي هستند. وارد نمودن بلغور جو دوسر، آلوئه ورا، زنجبيل، سالاد سبز، موز، و خربزه در رژيم غذايي مي‌تواند به كاهش علائم رفلكس اسيد كمك كند.اهداي خون هرچند وقت يك بار مي‌تواند جان انسان‌هاي زيادي را نجات دهد. يك اهداء خون مي‌تواند جان نزديك به 3 نفر را نجات دهد. اهداء خون يك شيوه‌ي ساده و بسيار بي‌خطر مي‌باشد.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۶:۱۸ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

گروه خوني B

اين گروه خوني در زماني تكامل يافت كه انسانها بيشتر سفر مي كردند و حاصل مهاجرت انسانها به مناطق شمالي و سردسير و سخت تر از نظر زندگي بوده است. گروه خوني B با طبع بلغم در طب سنتي مطابقت دارد و معادل عنصر آب مي باشد. انعطاف پذير و سازشكار هستند و حساسيت كمي دارند. هيچ گروه خوني ديگري به اندازه B مظهر ميانه روي نيست. اگر گروه خوني شما B است، بايد بدانيد كه به طور كلي طبعي قويتر و سالم تر داريد و بسيار واقع بين و عملگرا هستيد. گروه خوني O و گروه خوني A ظاهرا در دو جهت مخالف قرار دارند، در حاليكه گروه خوني B با هيچكدام از اين گروهها مخالفتي نداشته و در برابر برخورد با حوادث مي تواند بلافاصله تغيير وضع داده و خود را با شرايط زمان و مكان هم آهنگ كند. اين سخن به آن معنا نيست كه در فكر خود پابرجا نيستند، بلكه منظور آن است كه مي توانند با هر تغييري هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشكلات در امان نگه دارند. 

 

اين افراد در بعضي از خواص و ويژگيها شبيه گروه خوني O مي باشند، ولي در شرايط خاص قادرند راه خود را جدا و مستقل از اين شباهت كنند و براي خود مسير ديگري انتخاب كنند. به بيان ديگر اين افراد با تكامل تدريجي اين توان را يافته اند كه قادرند بهترين راه را براي خويش انتخاب كنند. افرادي با گروه خوني  B، مستقل هستند و تمايل به حفظ تعادل دارند. آنها مانند افراد با گروه خوني A متفكرند و مانند افراد گروه خوني گروه خوني O جاه طلبند. آنها همدل هستند و به راحتي نقطه نظرات ديگران را درك مي كنند. با اين حال اغلب در به چالش كشيدن يا مقابله با ديگران مرددند. آنان مانند آفتاب پرست انعطاف پذيرند و مي توانند دوستان خوبي باشند. جمعيت دارندگان اين گروه خوني زياد نيست، اما مي توانيم آنها را در دسته جالب ترين آدم هاي روي زمين جا دهيم. افراد گروه خوني B آشپزهاي خارق العاده اي هستند و به شكم شان بيش از حد اهميت مي دهند.

 

افراد با اين گروه خوني  علاقه اي به زرق و برق ندارند و زندگي را راحت تر از ديگران مي بينند و از كارهاي رقابتي خوششان نمي آيد. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسي ندارند. فراموش كار هستند و به راحتي مي توانند خاطرات گذشته را فراموش كنند. چنين افرادي مي توانند به راحتي و با سخنانشان شما را شيفته خود كرده و به يك عشق ماجراجويانه دعوت تان كنند. اما يادتان نرود كه اين گروه خوني  مي توانند به راحتي بي وفايي كنند، گاهي هم افرادي تنبل و حتي دمدمي مزاج مي شوند. اين گروه خوني افرادي خوش بين، فعال، مهربان، پرسروصدا و در عين حال خودپسند و خودبين هستند. شخصيتهايي ماجراجو و دلير دارند. موجوداتي اجتماعي و علاقه مند به مهمان داري هستند. علاقه به حفظ روابط هستند و خودشان در اين زمينه تلاش مي كنند. 

 

افراد اين گروه خوني داراي تعادل چشمگير و هماهنگي اعمال بدن هستند و بين جسم و روح آنان هماهنگي خاصي وجود دارد. آنها صلح طلبند و داراي ثبات رواني مناسب هستند. از خواص گروه خوني B داشتن زندگي منظم و آرام است. كساني كه گروه خوني B دارند، بشاش و خوشرو، اما با رفتارهايي نامتعارف هستند كه به فردگرايي و خودخواهي تمايل دارند. جالب است بدانيد ۳۰ تا ۴۰ درصد ميليونرها و ثروتمندان جهان و بسياري از مديران و اشخاص در سطوح بالا داراي گروه خوني B هستند. اعضاي اين گروه خوني، سهم زيادي در ميان ورزشهايي دارند كه نياز به تمركز زياد دارد. آنها در جنگ هم مي توانند فرماند هاني خلاق باشند و كساني مثل ناپلئون بناپارت، مارشال رومل و ژوليوس سزار همگي از صاحبان اين گروه خوني بوده اند.


برچسب: گروه خوني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۱۷:۰۲ توسط:saeed.bp موضوع: گروه خوني

طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ